Zamontuj w firmie windę dla niepełnosprawnych pracowników

To wspaniałe, że osoby niepełnosprawne mogą dziś robić karierę i pracować na równi z innymi. Bez wątpienia pomagają w tym programy rządowe zapewniające wsparcie finansowe dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników o ograniczonej sprawności ruchowej. Aby jednak móc zatrudnić osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, trzeba przystosować zakład poprzez zamontowanie windy dla niepełnosprawnych która umożliwi niezależne poruszanie się po budynku bez pomocy drugiego człowieka.

Obecnie do dyspozycji przedsiębiorców jest wiele różnych produktów. Czasy, kiedy tylko jedna firma specjalizowała się w produkcji odpowiednio przystosowanych wind, już dawno przeminęły. Teraz można przebierać w konstrukcjach o różnej wielkości, udźwigu i sposobie montażu. Dzięki temu montaż windy dla osób niepełnosprawnych nie jest związany z żadnymi drastycznymi zmianami czy koniecznością przebudowy siedziby. Co więcej, wiele firm wykonujących windy na zamówienie, zapewnia również ich montaż. Przedsiębiorca nie musi się więc niczym przejmować.

Przy wyborze windy warto zwrócić uwagę na okres trwania gwarancji. Przepisy nakazują, by konstrukcje te były regularnie sprawdzane pod kątem sprawności technicznej. Pojawienie się jakiegokolwiek problemu jest sygnałem do dokonania napraw w trybie natychmiastowym. Większość producentów udziela gwarancji na okres co najmniej trzech lat. W tym czasie winda jest naprawiana na koszt producenta, na dodatek nie trzeba długo czekać na profesjonalną ekipę techniczną, która szybko przywróci ją do użytku.